Bekraštė istorija (2006)

atsisiųsti

Vaidina: Catinca Untaru, Justine Waddell, Lee Pace, Kim Uylenbroek.

Rež.: Tarsem Singh.

Šis filmas tikrai nepaliko abejingų, nes yra sukėlęs tiek komentarų ir klausimų!…Iš tikrųjų, kokio velnio reikėjo filmuotis 28-iose šalyse, kai gali viską “padirbti“ su dekoracijomis ar kompiuteriu…kitą vertus, tai yra labai unikalu ir įdomu, viską pamatyti “in real“. Kiti sakys, kokio velnio reikėjo tiek stengtis, kai siužetas – pati istorija, veiksmas – yra, švelniai pasakius, keistas, gal net kvailokas?

Filme pasakojama apie daug ką, yra keletas linijų. Pati pagrindinė: Los Anželo ligoninė, trečias XX a. dešimtmetis. Čia su lūžusiu stuburu (ar tik kojomis) gydosi filmų kaskadininkas Rojus. Gyjimas ilgas, nuobodus, sužalojimus skauda…Vyriškis pamėgsta morfijų. Toje pačioje ligoninėje gydoma ir apelsinus skynusi, bet nukritusi, susilaužiusi ranką mergaitė Aleksandrija. Ji susidraugauja su vyriškiu, šis pasakoja jai visokias istorijas, jie tampa draugais. Taip ir matome – vos tik pradeda Rojus pasakoti kokią fantastinę sceną, iškart ir atsiranda – blogiečiai, geriečiai, drambliai, Sachara, kas tik nori…taip ir tęsiasi jų istorijos, bendravimas, o mes matome keistą fantastinę dramą, gėrio kovą su blogiu, kuri keičiasi ir varijuoja kiek tik nori Rojus. Gražu, spalvota, fantastiška, bet…siužetas naivus, kai kur nutrūksta, ir pagaliau pasidaro kvailas.

atsisiųsti (1)

Kita linija – tai to paties Rojaus istorija; įsimylėjęs kaskadininkas padaro triuką, dėl kurio susižaloja, ir tampa neįgaliu. Jo mergina susižavi kitu aktoriumi, taigi Rojui – ne kas. Jaunuolis kenčia nuo pripratimo prie morfijaus, mainais už pasakojimą paprašo mergaitės atnešti jam vaistų, o ši susižaloja.

images (1)

Dar pasakojama ir apie pačią Aleksandriją, jos istoriją. Kita linija – tai kaskadininkai, filmas yra kaip ir jų pagerbimas, pačiame gale rodomi vaizdai iš pačių pirmųjų filmų, kuriuose kaskadininkai, rizikuodami gyvybe, išdarynėdavo triukus, Galu gale viskas yra suliejama į vieną spalvą, kuri, kaip ir dailėje, yra…ruda, arba bent pilka. Darosi neaišku, kas, dėl ko, kodėl. Pridedama daug gražių vaizdų, šiek tiek veiksmo, na ir išeina tokia bekraštė istorija.

atsisiųsti (2)

Pasikartosiu: vaizdas, spalvos – pasaka; siužetas, logika, tvarka – tikras balaganas. Jei vieniems svarbu vaizdas, filmas patiks, jei logika, nepatiks. Man pasirodė kiek panašus į “Pano labirintą“, kur irgi kaitaliojasi fantazija su realybe, pasaka su žiauria tikrove. Tik “Bekraštė istorija“ neturi tiek parako.

images

 

2013 10 15

Režisūra: 3/10
Vaidyba: 9/10
Menas: 7/10
Muzika: 7/10
Kamera: 9/10
7

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s