Būti Džonu Malkovičiumi (1999)

atsisiųsti (2)

Vaidina: John Cusack, Cameron Diaz, Catherine Keener, John Malkovich.

Rež.: Spike Jonze.

Tai tikrai keistas filmas, kūrėjų priskirtas dramos kategorijai. Buvo nominuotas trims “Oskarams“ (už ką?!), nė vieno negavo. Buvo visų išliaupsintas, kai kam jis tikrai patinka. Gaila, bet ne man.

images (1)

Filme pasakojama apie tokio liūdno lūzerio lėlininko Kraigo Švarco gyvenimą ir keistus jo, žmonos Lotės, bendradarbės Maksinos bei, aišku, tikrojo Džono Malkovičiaus (be jo šis filmas išvis būtų nulis. Ne ką geresnis yra ir su juo) nuotykius.

Viskas prasideda gana neblogai: lėlininkas Švarcas uždarbiauja gatvėje (beje, tie vaizdeliai su lėlėmis man labiausiai ir patiko šiame keistame jovale). Gavęs per ausį už nepadorų spektaklį nuo dorovingo diedo (kurio vaikas spoksojo į besitrinančią į sieną lėlę – vienuolę), Švarcas nusprendžia ieškoti kito darbo.

Na ir randa vieną – įsidarbina kartotekininku firmoje, kurios ofisas įkurtas…7 1/2 aukšte (jei čia būtų toks pokštas kaip per “Harį Poterį“, kur yra 9 3/4 peronas, nieko keisto, filmas vaikams. O šiuo atveju, tai “labai“ subtilius humoras, kur gi ne…). Netikėtai biure Švarcas randa slaptas dureles, pro kurias įropojęs, 15 minučių gali patekti į…Džono Malkovičiaus pasaulį.

images

Nepasakosiu daugiau, kaip į visą tai įveliama Švarco žmona Lotė (ją vaidina K. Diaz. Iš pradžių neatpažinau. Bet dėl to labai nesigailėjau), seksuali bendradarbė Maksina ir kiti. O kur dar minėtų merginų tarpusavio meilė, net meilės trikampis! Kaip ir minėjau, kažkiek filmą reabilituoja Malkovičiaus linija, jo vaidyba.

atsisiųsti (3)

Filmo esmė turėjo būti žmogaus asmenybės, “kas daro žmogų žmogumi“ ar dar kokie kiti filosofiniai diskursai. Plius bandyta pridėti daug juodo humoro. Iš viso to išėjo kitas filosofinis veikalas – “kaip neužmigti bežiūrint“. Štai ką aš galiu pasakyti apie ši filmą.

2013 11 26

Režisūra: 4/10
Vaidyba: 8/10
Menas: 2/10
Muzika: 4/10
Kamera: 6/10
4,8

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s