Aukšti kulniukai (1991)

atsisiųsti

Vaidina: V. Abril, M. Parede, M. Bose.

Rež. P. Almodovar.

Filme pasakojama apie tragišką šeimos istoriją, kurioje susipina nenormalūs dukters – motinos, vyro – žmonos – uošvienės santykiai. Pridėkime transvestitą – meilužį – policininką, daug įvairių ryškių spalvų, gražią muziką…na va, prieš mus tipiškas Almodovaro filmas.

atsisiųsti (1)

Pagrindinė veikėja – TV žinių vedėja Rebeka Giner – labai problemiška moteris. Nepaisant sunkaus darbo, atsibodusio vyro ir turimo meilužio transvestito Letalio, labiausiai Rebeka traumuoja…jos motina. Mamytė, Bekė del Paramo, ne iš kelmo spirta. Ji visur žinoma dainininkė, aktorė, tačiau gyvena toli nuo dukters. Rebeka visą gyvenimą jaučia motinai keistus jausmus: tai ir ilgesys, ir pavydas, ir keršto troškimas (Rebekos vyras Manuelis – buvęs Bekės meilužis). Iš esmės, visą savo trumpą gyvenimą Rebeka stengiasi pavyti motiną, tapti tokia kaip ji, tačiau nepavyksta – kažkoks Edipo (ar dar kitas) sindromas. Pridėkime tai, kad savo tikrą tėvą vaikystėje Rebeka…netyčia nužudė, tyčia sumaišydama tėvo vaistus su raminančiais (dėl ko įvyko avariją).

Intriga didėja, kai mamytė grįžta į Ispaniją. Mes nežinome, kad ji nepagydomai serga. Tik matome, kaip intensyvėja veiksmas, užverda aistros, kol galų gale Rebekos vyras Manuelis nužudomas. Įtariama pati Rebeka, jos motina. Filmo kulminacija – Rebeka, pranešinėdama žinias per TV, pasakodama apie garsios aktorės Bekės nužudymą, prisipažįsta pati…(sena Pedro mintis, kurią jis labai norėjo įgyvendinti).

Filmas tuo nesibaigia, bet nemačiusiems užtikrinu, jog “Aukšti kulniukai“ yra gana tipiškas Almodovaro filmas, nes: pasakojama apie nelaimingas, kenčiančias moteris; veikėjai – transvestitai, aktoriai, menininkai; spalvos – raudona, geltona, oranžinė, daug kičo; muzika – išskirtinė, įsimintina.

images

Ar filmas patiko? Be vienos įsimintinos sekso scenos, be transvestito muzikinio šou (ir neblogos muzikos) nieko ypatingo ir nepamačiau. Iš tikrųjų, filmą žiūrėjau nežinodamas, jog tai PA filmas – todėl pažiūrėjęs visą, pagalvojau: WTF?! Ieškantiems tikrojo Almodovaro, siūlau žiūrėti bet ką kitą, tik ne šį. Na, o tikri PA gerbėjai “Aukštus kulniukus“ tikriausiai jau ir matė…

atsisiųsti (2)

2013 12 09

Režisūra: 5/10
Vaidyba: 7/10
Menas: 5/10
Muzika: 9/10
Kamera: 7/10
6,6

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s