Manęs čia nėra (2007)

atsisiųsti (1)

Vaidina: C. Blanchet,  C. Bale, R. Gere, H. Ledger.

Rež.: T. Haynes.

Pamačius šį filmą, jaučiau didelį apmaudą ir gėdą, kad nesu B. Dylano gerbėjas. Tiksliau, nieko apie jį nežinau, pasijutau vos ne neišsilavinusiu kaimiečiu (kas galėtų paneigti), kuris nedaug suprato, ką norėta tuo filmu pasakyti.

Prisipažįstu, tikrai kaltas. Be G. Paškevičiaus perdainuoto “Tu vėjo paklausk“, apie BD nežinau nieko: nei kad jis Amerikai davė daugiau nei dešimt Mamontovų Lietuvai; nei kad jis dar yra gyvas; nė neįtairiau, kad iš dalies Bobis turi lietuviško, nors ir atskiesto žydišku, kraujo; nežinojau, kad amerikonams jis vis dar yra gyva legenda; jog daugeliui mano kaip ir mėgstamų JAV dainininkų jis buvo muzikos guru. Gaila, padoriai nežinau nei vienos jo dainos…Galiu pasiteisinti: mano tėvai, pamatę panašu filmą, tarkim, kad ir apie Eminem’ą, taip pat karpytų ausimis. The real slame shady!

atsisiųsti (3)

Jei rimčiau, kaip suprantame, “Manęs čia nėra“ yra filmas apie legendinį JAV dainininką B. Dylaną. Kas įdomiausia, filme yra šeši skirtingi siužetai, šešios skirtingos istorijos, vaidinamos skirtingų aktorių, o finale vistiek visą tai yra apie BD. Taigi, BD yra mažas berniukas, keliaujantis kaip koks bitnikas traukiniais ir grojantis gitara (cool, BD vaidina juodaodis!); jis ir gatvės folkmuzikantas, visada protestuojantis savo muzika; ir dviejų vaikų tėvas, vedęs prancūzaitę; ir paslaptingas poetas, rašantis eiles; BD – ir senų laikų gyventojas, gyvenantis liaudies muzikos atsiradimo metu; kartu BD vaizduojamas kaip bepradedantis garsėti muzikantas, gastroliuojantis D. Britanijoje (ši linija pati stipriausia; neveltui BD vaidinusi C. Blanchet sulaukė daug liaupsių). Trumpai tariant, filme sutinkame šešis skirtingus BD, kuriuos sumaišę, su’mix’avę, gautumėme tą tikrąjį BD…

atsisiųsti (2)

Tiesą sakant, tuom šis filmas ir įdomus, jog originaliai bandoma pavaizduoti tai, kas paprastai biografiniuose filmuose daroma standartiškai: pasakoti apie kokį žmogų ir tiek. Kiekvienas iš mūsų esame nevienalypiai, žvelgiant į charakterio, elgesio, pasaulėžiūros sritis; o ką jau kalbėti, jei norėtumėme asmenį pavaizduoti viso gyvenimo tėkmėje…Originalus biografijos vaizdavimo būdas šiame filme žavi, tačiau gaila, nežinantiems BD, vėliau kiek pabosta. Vis dėlto geras filmas, o ne dokumentikos laida, turi sužavėti net ir tuos, kurie nežino konteksto, pvz, tokius kaip aš, kalbant apie BD. Taip, “Manęs čia nėra“ filmas yra paveikus, daugiaspalvis, gerai sudėtas visomis prasmėmis, o ir vaidyba tenkina (ypač C. Blanchet). Ką jau kalbėti apie muzika, kuri ir yra filmo esmė…Belieka tik pradėti klausytis BD, verstis iš anglų dainas ir…bandyti suprasti, how is how. Are you there?

images

 

2013 12 11

Režisūra: 7/10
Vaidyba: 8/10
Menas: 9/10
Muzika: 9/10
Kamera: 8/10
8,2

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s