Four Roses Yellow Label

four-roses-Yellow-Label

Pradėkim nuo kelių faktų apie šį gėrimą: burbonas Four Roses gavo sidabro medalį 2010 metais San Francisko stipriųjų gėrimų apdovanojimuose. Four Roses brandinamas apie penkis su pusę metų. Four Roses distileriją įkūrė Rufus Mathewson Rose, iš jo ir jo vaikų pavardės ir kilo šis pavadinimas.

Gi legendos sako ką kitą: net ant butelio kitos pusės parašyta, kad kažkada užsimanė varyklos savininkas nueiti į pasimatymą su viena mergele, o ši nesutiko iškart. Ir pasakė, kad jei ant riešo bernelis pamatys apyrankę su keturiomis rožėmis, tai bus ženklas “ji sako taip“. Nežinau, kaip ten viskas baigėsi, tačiau ant šio old-style’iško dizaino butelio tikrai matomos keturios rožės. Ar porinis gėlių skaičius yra laimingas, sunku pasakyti, tačiau savo laiku, būtent 1930-1940-1950 metais, šis burbonas buvo vienas perkamiausių JAV. Tikriausiai, ne veltui?

Taigi, pabandom! Prisipažinsiu, uostydamas ir ragaudamas šio aukso spalvos gėrio, vis įtariai žiūrėjau į butelį, ar sudėtyje nėra kokio odekolono ar kažkokios chemijos…Rimtai, pauosčius net nedvejodamas atskirčiau šį burboną iš kitų – labai jau išreikštas gėlių kvapas, jaučiasi vos ne rožės, plius medaus saldumas. Skonis – toks pat, jauti gėles burnoje, pasistengęs gal ir įsivaizduotum kriaušes ar medų…Man asmeniškai tai nepatiko, nes kai taip aiškiai jauti kažkokį nestandartinį skonį, pradedi įtarinėti, gal tikrai įvarvinta kokios rožių esencijos? Gal ne veltui ant etiketės matosi rožės? Laimei, šalia jautėsi saldumas, šiek tiek ąžuolo, taigi, gėlėtas Fairy ar Ariel skonis dingo…Poskonis švelnus, saldus, nieko labiau išraiškingesnio.

 

2014 12 26:

Kvapas: 9

Skonis: 8

Poskonis: 8

 

Iš viso: 8,33

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s