Alita Cognac

untitled

Kaip sako žinovai, kiekvienas konjakas gali būti brendžiu, bet ne kiekvienas brendis – konjaku. Nenoriu nieko tuo pasakyti, bet apie mūsų “Alitos“ brendžius esu girdėjęs tik neigiamą nuomonę – atseit, tas brendis netikras; jis gaunamas “pakvėpinus“ ir nudažius spiritą ir pan. Sutikime, jo paragavus, negalėtum labai ginčytis ir sakyti, kad skanesnio nesu ragavęs?

Ir štai, voilà, 2003 metų pabaigoje “Alita“ pradėjo imtis kažko naujo – išleido savo vardo konjaką. Mano kuklia nuomone, labai gerai, kad alitiškiai patys nemėgino gaminti šio tauraus gėrimo (kas neįmanoma net teoriškai, nes konjaku galima vadinti tik tam tikroje Prancūzijos dalyje gaminamą gėrimą), o tiesiog išpilsto iš prancūzų atsivežtą gėrį, būtent, iš 1755 metais įkurtų konjako namų „Gautier“, padedant ilgametei bendrovės partnerei, kompanijai „Gemaco“. Tai, kad konjakas yra išpilstomas kitoje šalyje nei pagamintas, pasauliniu mastu taip pat yra retas reiškinys. O čia dar VS, Very Special, 3 metus brandintas, ne juokas.

Taigi, ką mes čia turime? Kvapas tikrai malonus, saldus, kvepia saldainiais, pyragaičiais ir kitomis gėrybėmis. Skonis – neblogas, kalbant plačiąja prasme; sunku gi ką pasakyti, priragavus vien viskio…Nėra didesnio šiurkštumo, jaučiasi saldumas, gėrimas gana klampus, kas tikriausiai irgi nėra blogai (aišku, to bajerio, kad kiek sekundžių ant pateliūskuotos taurės sienelių išlieka konjako, tiek jam metų, nežinojau). Poskonis – išliekantis trumpai, bet šildantis, malonus, taip pat saldus. Verdiktas – smagu, kad ir pas mus yra toks unikalus gėrimas; smagu, kad jis nėra toks, kaip lietuviškas brendis (pardon, kauniečių “Gloria“ nėra toks jau ir blogas…); smagu, kad kaina nėra užkelta (aišku, galėtų būti ir mažesnė).

2015 05 08:

Kvapas: 8

Skonis: 8

Poskonis: 7

 

Iš viso: 7,66

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s