Argo (2012)

atsisiųsti

Ką tik žiūrėjau šį 2013 metų “Oskarų“ apdovanojimuose triumfavusį filmą – “Argo“ buvo pripažintas geriausiu filmu, gavo statulėlę už geriausią adaptuotą scenarijų bei montažą. Ką aš galiu pasakyti – tai juk labai amerikietiška. Turiu omenyje, jog tais metais ir taip buvo priderėję gerų filmų, todėl varžybos dėl “Oskarų“ buvo ypač įtemptas. Balsuoti turinčių teisę Akademijos narių statulėlių paskirstymas logiškas: “Argo“ – pats geriausias ir gana. Montažas ir scenarijaus adaptacija juk nėra taip svarbu, kaip, pvz, geriausias aktorius ar aktorė. Ką aš noriu pasakyti? Ogi tai, jog šis filmas per daug pervertintas, ir jei tai būtų istorija ne apie JAV, būtų išėjęs šnipštas.

Trumpai apie filmą puikiai papasakoja Wiki: “Per 1979 metų revoliuciją Irane buvęs šalies vadovas pabėga į JAV. Šaliai atsisakius jį išduoti, minia (daugiausiai jaunimas, studentai) įsiveržia į JAV ambasadą (Irano sostinėje Teherane) ir paima įkaitais jos darbuotojus. Vis dėlto 6 iš jų pavyksta pabėgti ir pasislėpti Kanados ambasadoriaus namuose. Kadangi bėglių visi ieško, CŽV ima planuoti operaciją jų išgabenimui iš šalies.

atsisiųsti (1)

CŽV operatyvinis darbuotojas Tonis Mendesas (akt. ir filmo režisierius B. Affleck) pasiūlo imituoti Kanados kino kompanijos ketinimus Irane kurti kino filmą, o bėgliams apsimesti jo kūrėjais. Tam jis kreipiasi pagalbos į savo pažįstamą Holivudo kostiumų meistrą Džoną Čambersą, kuris suveda jį su prodiuseriu Lesteriu Sigelu. Pastarasis sutinka prisidėti, tačiau tvirtina, kad iraniečiams apgauti paprasto melo neužteks ir reikia viską atlikti taip, tarsi filmas iš tiesų būtų planuojamas kurti.

atsisiųsti (2)

Per trumpą laiką nusamdomi aktoriai, surandamas scenarijus, kuriamos dekoracijos, sukviečiami žurnalistai ir jiems pompastiškai pristatomas planuojamas fantastinis filmas „Argo“ (Argo vadintas ir argonautų, senovės graikų mitų herojų, plaukusių iš  Tesalijos į Kolchidę atimti iš tos šalies karaliaus Ajeto aukso vilnos, laivas. Dar kitaip argonautai – drąsūs jūrininkai, jūrų nuotykių ieškotojai), o Tonis Mendesas su padirbtais Kanados pasais 6 amerikiečiams išskrenda į Iraną.

images

Jam pavyksta susitikti su bėgliais, atlikti visus paruošiamuosius darbus, tačiau paskutiniu metu gauna įsakymą atšaukti operaciją kaip pernelyg pavojingą. Po ilgų dvejonių ir ginčų su vadovybe Mendesas vis dėlto nusprendžia nepaklusti įsakymui ir tęsti gelbėjimo operaciją.“

atsisiųsti (3)

Aišku, toliau seka happyend’as, visi tampa didvyriais, o po 444 dienų buvo paleisti ir kiti likę įkaitai. Filmas, žinoma, paremtas tikrais įvykiais, o “Oskaro“ apdovanojimuose dalyvavo ir tikrasis agentas Tonis Mendesas (puikus straipsnis http://www.lrytas.lt/pasaulis/ivykiai/tobulas-czv-agentas-tylus-ir-pilkas-apgavysciu-meistras-t-mendezas.htm).

Kuo šis filmas įdomus? Tuo, kad jį režisavo 30 metų vaidinantis B. Affleck, trečiąkart prisijungęs prie režisuojančių aktorių klubo (G. Clooney, C. Eastwood & Co) – nereikia jo nuvertinti, jis jau turi namie “Oskarą“ už geriausią adaptuotą scenarijų filmui “Gerasis Vilas  Hantingas“; kad tai tikrai geras veiksmo filmas, pilnas įtampos, veiksmo – na, kaip vienas iš filmų apie Bondą ar Borną. Filme pasakojama apie senesnius laikus, taigi puikiai atkurta ta dvasia, kaip kažkas rašė, vintage stiliukas.

 

Kodėl šis filmas nėra pats geriausias? Nes tai eilinis veiksmo filmas, tik pasakojantis apie amerikiečiams jautrią temą – tai tikrai amerikietiškas filmas. Kaip minėjau, jei veiksmas vyktų, pvz, apie tuos pačius kanadiečius, “Oskaro“ nebūtų nė vieno. B. Affleck’as, nors ir geriausias režisierius, kaip aktorius nelabai blizgėjo – toks šaltas, barzdotas, na, moterims gal ir patinkantis gražuoliukas, ir tik tiek.

Įdomu tai, kad Iranas nevisai sutinka su šio filmo istorija, ir žadėjo kurti savo versiją – „The General Staff“. Kaip sakoma, reikia išklausyti abi puses.

2015 05 17:

Režisūra: 9/10
Vaidyba: 7/10
Menas: 6/10
Muzika: 7/10
Kamera: 9/10
7,6

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s