A. Čekuolis “Generolo “Sena karvė“ istorija“ (2014)

untitled

Tai dar viena A. Čekuolio knyga, kažkaip paskutiniu metu jų gerai “užderėjo“.

A. Čekuolio gyvenimas, jo pasakojamos istorijos jau seniai visiems kelia didelį susižavėjimą. Pirmojoje šios knygos dalyje pasakojama apie paties Algimanto gyvenimą. Visiems įdomu, kokia buvo pradžių pradžia, kaip paprastas (o gal nepaprastas?) miestelio mokytojų vaikas po truputį tapo tuo, ką mes taip gerai pažįstame.

Knygoje pasakojama, kaip Algimantą “užverbavo“ KGB, kaip jis turėjęs gyventi dvigubą gyvenimą. Ši dalis man patiko, nes autorius to nebeslepia – visi ir taip supratome, kad be KGB ankčiau nebuvo galima taip laisvai kaip Algimantas keliauti po visą pasaulį…Kas nustebino, jog nepaisant tarybinės tvarkos smerkimo, nepaisant suvokimo, jog visi “gyveno didžiuliame Burbule“, paremtame veidmainyste, saviapgaule ir kitomis blogybėmis, autorius per daug tų laikų ir…neteisia. Buvo kaip buvo, visiems reikėjo gyventi, kad išliktum, ir Algimantui pavyko. Kažin ar taip jis šnekėtų, jei jo tėvai būtų buvę ištremti ar sušaudyti – kaip ir pats, mokytojų vaikas, pats platinęs atsišaukimus. Ši pasakojimo dalis manęs galutinai neįtikina, kad viskas taip ir buvo, kaip knygoje kalbama…gal ir sužinosime teisybę, greitai?

Kita knygos dalis – tai Algimanto populiariųjų TV laidų pasakojimai apie gyvenimą, mokslo naujoves, trumpai tariant, ką paskaitė ir sužinojo užsienio spaudoje, tą išvertęs ir papasakojo…Ar to reikia? Taip, labai. Ar tai menas? Nelabai, tai tiesiog užsienio spaudos analizė.

Nepaisant visko, knyga tikrai nebloga. Kaip minėjau, nelabai beišeina žiūrėti Algimanto laidų, nes erzina toks pamokantis, o dabar vis labiau sunkiau suprantamas kalbėjimas (su draugais lažinomės, kad, deja, Algimantą ištiko insultas ar kitos bėdos užpuolė). Todėl skaityti knygą, kur viskas taip paprastai surašyta, yra labai patogu. Kitą vertus, mane labai žavi mintis, kad vis dar turime, jei neklystų, seniausią pasaulyje laidų vedėją. Aišku, kai jis visai supanašės į vos beprašnekantį Brežnevą, tuomet nebus kuo didžiuotis….

Bet kokiu atveju, A. Čekuolis nugyveno labai įdomų gyvenimą. To galima jam pavydėti, o iš knygų – gal kažko ir išmokti?

 

2016 03 05:

Turinys: 7/10

Gylis: 7/10

Eiga: 7/10

Menas: 6/10

Ech…: 8/10

7,4

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s